УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області

» Прес-центр » новини » Завершується влаштування поверхневої обробки на дорозі до Хутора Надії

Завершується влаштування поверхневої обробки на дорозі до Хутора Надії

Дорогу Т-12-02 /М-12/ - заповідник «Хутір Надія» - /М-13/, що веде з Кропивницького до колиски українського професійного театру, сімейного хутора братів Тобілевичів ремонтуємо методом влаштування поверхневої обробки. Роботи будуть виконані по всій протяжності, а це більше 13,5 кілометрів або ж 94 605 м2 площі.

  • Поверхнева обробка не просто відновлює покриття, а й значно підвищує зчіпні якості дорожнього покриття. Крім того, це хороший захисний шар від проникнення води до конструктивних шарів, а відтак і призупинити руйнівні процеси. Саме завдяки поверхневій обробці вдається зберегти старі дороги, подовживши термін їх служби, - розповідає Анатолій Площенко, начальник відділу якості, технічного контролю та новітніх технологій Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області.

Суть технології поверхневої обробки полягає в процесі нанесення на дорожнє  покриття тонкого шару бітумної емульсії та дрібного щебеню. Емульсія забезпечує так зване склеювання старої дорожньої поверхні та нового щебеневого шару та заповнює щілини, тим самим запобігаючи в подальшому проникнення вологи до основи дороги. Емульсійно-щебеневу суміш ущільнюють котками, а потім обробляють щіткою, аби видалити зайвий щебінь. Також буде нанесена й дорожня розмітка.

Нагадаємо, на замовлення Служби поверхневу обробку проведуть і на ділянці дороги Т-12-10 Устинівка – Долинська – Петрове протяжністю 17,6 км.

Даний вид робіт виконується я в рамках експлуатаційного утримання за рахунок коштів державного бюджету.

Прес-служба САД у Кіровоградській області