УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області

» Прес-центр » новини » Заява про екологічні наслідки . Капітальний ремонт мосту на дорозі Т-12-15

Заява про екологічні наслідки . Капітальний ремонт мосту на дорозі Т-12-15

«Капітальний ремонт мосту на км 58+857 автомобільної дороги загального користування державного значення Т-12-15 Глинськ - Олександрія »

Реалізація проектних рішень робочого проекту капітального ремонту мосту на км 58+857 автомобільної дороги загального користування державного значення Т 12-15 Глинськ – Олександрія - Петрове» здійснюється між с. Новий Стародуб та с. Червоносілля Петрівського району, Кіровоградської області.

Метою робочого проекту є створення більш комфортних умов проживання населення та покращення стану його інфраструктури.

Згідно проектних рішень передбачається капітальний ремонт автодорожнього мосту, реалізація якого дозволить:

- поліпшити послуги транспортних перевезень населення – завдяки підвищенню швидкості, безпеки та комфортабельності дорожнього руху, створити умови для безпечного переміщення населення, безперешкодного з'їзду інвалідних візків, що позитивно впливе на соціальне середовище;

- знизити рівень викидів забруднюючих речовин, забезпечив тим самим покращення стану довкілля та здоров’я місцевого населення.

Проведення робіт з капітального ремонту автодорожнього мосту буде супроводжуватися надходженням в атмосферне повітря забруднюючих речовин від роботи автотранспортних засобів і будівельних механізмів, шумовим впливом на навколишнє середовище від працюючої техніки. Впливи від даних джерел впливів будуть носити тимчасовий і локальний характер. Валові викиди забруднюючих речовин в атмосферу за весь період будівництва складуть 1,052 т. Викиди за весь час проведення робіт незначні і не перевищать санітарно-гігієнічних нормативів,  істотного впливу на атмосферне повітря очікувати не слід.

Капітальний ремонт автодорожнього мосту дозволить ліквідувати викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин, що виділяються від зруйнованого дорожнього покриття, а також знизити викиди від автотранспорту завдяки нормалізації дорожнього руху, забезпечуючи тим самим поліпшення стану навколишнього середовища в районі існуючої автомобільної дороги.

Шумовий вплив від працюючої техніки у період будівництва та транспортного потоку в період експлуатації автомобільного мосту не перевищить допустимих санітарно-гігієнічних нормативів, не призведе до негативного впливу на здоров'я населення в найближчій житловій забудові.

Для очищення зливових вод з мосту проектом передбачені очисні споруди, які очищують зливові води до нормативних показників.

Джерел негативних впливів на інші компоненти природного середовища (клімат і мікроклімат, геологічне середовище, підземні води, рослинність, тваринний світ, заповідні об'єкти) в ході реалізації робочого проекту не з'являється.

Відходи, що утворюватимуться в процесі капітального ремонту дорожнього покриття, підлягають утилізації та захороненню на спеціалізованих підприємствах, що мають ліцензії на здійснення відповідної діяльності,  згідно з укладеними договорами.

Для розміщення відходів, що утворюватимуться в процесі капітального ремонту автодорожнього мосту та в процесі його експлуатації, додаткові земельні площі не використовуються, джерел негативних впливів відходів на навколишнє природне середовище в період будівництва не утворюється.

В соціальному плані робочій проект слід вважати позитивним за рахунок створення комфортних умов для життєдіяльності та позитивного впливу на стан здоров’я населення, в результаті зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і поліпшення умов життєдіяльності.

Комплекс технічних рішень, передбачених робочим проектом, не представляє небезпеки для навколишнього середовища.

Відповідальність за дані зобов'язання по реалізації проектних рішень відповідно до норм і правил охорони навколишнього середовища, вимог екологічної безпеки на всіх етапах капітального ремонту автодорожнього мосту бере на себе Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області.