УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області

» Прес-центр » новини » Питання зниження аварійності на дорогах Кіровоградщини обговорили на нараді в обласному управлінні Нацполіції

Питання зниження аварійності на дорогах Кіровоградщини обговорили на нараді в обласному управлінні Нацполіції

За даними статистики у цьому році аварійність на дорогах Кіровоградської області така ж як і в аналогічному періоді минулого року, втім кількість постраждалих збільшилася на 28%. Про те, як знизити ці показники та збільшити свідомість водіїв і пішоходів говорили сьогодні, 19 травня, під час наради в ГУ НП області за участі представників патрульної поліції, обласного управління Укртрансбезпеки, обласного департаменту інфраструктури та Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області.

Незабаром початок курортного сезону та збору врожаю, тож навантаження транспорту на дороги збільшиться в рази, а відповідно, зросте і ризик скоєння дорожньо-транспортних пригод. Увага правоохоронців буде максимально прикута до стану доріг та дотримання перевізниками чинного законодавства в частині пасажирських перевезень та  перевезення вантажів.

  • Навіть в умовах карантину та обмеженого фінансування ми проводимо аварійні ремонти на мережі доріг загального користування, аби забезпечити безперебійний та безаварійний проїзд, - повідомив заступник начальника служби автомобільних доріг у Кіровоградській області Вячеслав Гришин. – До прикладу, на дорозі Київ-Одеса, де очікується найінтенсивніший потік транспорту, ми вже провели ямковий ремонт і незабаром розпочнемо нанесення розмітки. Саме на цьому напрямку фіксується чи не найбільше пригод, в тому числі з постраждалими, тож максимальна увага - на їх упередження. Наступного року в рамках проекту Президента та Уряду «Велике будівництво» ми плануємо провести капітальний ремонт по всій протяжності ділянки цієї дороги в межах області, а це 42 кілометри.

Розповіли  представники Служби автодоріг і про загальний стан доріг та мостових споруд, що перебувають на балансі, а також про найближчі заходи, які покращать їх експлуатаційний стан.

Заступник начальника ГУНП в Кіровоградській області Олексій Ніколаєв зазначив, що знизити аварійність окрім рівних доріг допоможуть лише якісні зміни в свідомості громадян – як водіїв, так і пішоходів.

  • Ми не перший рік ведемо активну інформаційну кампанію, аби привернути увагу людей, що їх безпека – у їхніх же руках. Ми залучаємо до роботи усі наші підрозділи, залучаємо засоби масової інформації, громадські організації, створюємо соціальні рекламні кампанії, аби водії наглядно бачили до чого призводить порушення ПДД, перевищення швидкості чи водіння напідпитку, - зауважив Олексій Ніколаєв. – Це і м’яка реклама, і шокова, але бачимо, що поки вона не має достатнього впливу. На жаль, багато аварій трапляється саме на відремонтованих дорогах, де водії допускають перевищення швидкості, ризиковані маневри і так далі. Ми будемо посилювати профілактичні заходи і хочемо, аби кожен з присутніх до цього долучився.

Окремо розглянули і питання контролю навантаження на дороги. За словами заступника обласного управління Укртрансбезпеки Вадима Опрі, на разі проводиться комплекс профілактичних заходів, допоки комплекси зважування перебувають на повірці. З початком збору врожаю в аграрному секторі, пересувні комплекси габаритно-вагового контролю запрацюють у цілодобовому режимі.

Дорожники ж в свою чергу зауважили, що цього року в рамках ремонту дороги Н-23 Кропивницький-Кривий Ріг-Запоріжжя з’явиться два комплекси системи WIM (Weigh-in-Motion), яка забезпечує зважування автомобілів у русі. Це світовий досвід, який виправдовує себе, адже виключає людський фактор, а, відповідно, і корупційні ризики. Надалі такі комплекси можуть з’явитися й на інших напрямках, де буде виконано капітальний ремонт.

 

Прес-служба САД у Кіровоградській області