УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області

» Прес-центр » новини » Про роботу дорожнього комплексу на ліквідації наслідків негоди на Кіровоградщині

Про роботу дорожнього комплексу на ліквідації наслідків негоди на Кіровоградщині

Перший циклон, що днями накрив Україну змусив добряче «попотіти» дорожників. Не легко довелося й підрядникам Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області.

З 16-го по 22 січня філії ДП «Кіровоградський облавтодор» працювали у посиленому режимі, цілодобово і зараз продовжують працювати в тому ж темпі, оскільки очікують чергового погіршення погоди. Найбільш складною була ситуація в західних районах – Гайворонському, Голованівському, Благовіщенському та Новоархангельському. На трьох державних дорогах довелося обмежувати рух пасажирського та вантажного транспорту.

Перекриття руху по автодорозі Київ – Одеса транспорт, що рухався зі сторони Миколаєва почав зупинятися на км 0, км 4-5, км 14-22 на а/д Н-24 Благовіщенське-Миколаїв, призвело до обмеження руху в межах Кіровоградської області з 9-30 18.01.2018 року. В результаті утворилася колона з фур, що простяглася на кілька кілометрів на рубежі областей. Саме це скупчення на проїзній частині не дало можливості виконувати розчистку доріг від снігу. Окрім заметів на окремих ділянках утворювався ще й накат. Тож щоб уникнути загострення ситуації та збільшення затору, були введені тимчасові обмеження і на території Кіровоградської області.

Голованівський райавтодор розміщений за 20 км від автодороги Київ-Одеса та утримує і обслуговує 43,5 км автодороги державного  значення Н-24 Благовіщенське-Миколаїв. В райавтодорі гостро стоїть питання кадрів (механізаторів). Для утримання доріг постійно задіюються машини і механізми сторонніх організацій (фермерські господарства).

Ділянка дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка, що поєднує Кропивницький та межу з Черкаською областю обслуговується двома філіями Кіровоградського облавтодору – Новоархангельською та Лелеківською ДЕД. У зв’язку з сильним снігопадом і скупченням транспорту в с. Оксанино Черкаської області., щоб не збільшувати затор і не допустити скупчення вантажівок та автобусів на Кіровоградщині, тут теж вводилися обмеження руху.

Найсильніший снігопад припав на 16-18 січня. Сильні опади супроводжувалися сильним вітром, товщина якого місцями сягала 70 см. Саме в ці дні залучалася максимальна кількість сил та засобів. Дорожники працювали пліч-о-пліч з рятувальниками та поліцією. У розчистці доріг допомагала техніка, що була залучена зі сторонніх організацій згідно украдених на початку сезону договорами.

Загалом з метою  недопущення створення заторів, на період складних погодних умов були введені обмеження руху вантажних транспортних засобів на дорогах М 12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка, Н-24 Благовіщенське-Миколаїв, Т-12-14  Новоархангельськ-Добровеличківка-Миколаївка та Н-01 Київ-Знам’янка.

Максимальні сили залучалися 18-19 січня – 158 одиниць спеціалізованої техніки ДП «Кіровоградський облавтодор» (в тому числі: піскорозкидачів та снігоочищувачів – 121 од., бульдозерів та автогрейдерів 7 од., навантажувачі – 30 од.) та  178 працівників.

Завдяки вжитим заходам станом на 15 год 30 хв. 19.01.2017 року всі обмеження в русі транспортних засобів були зняті.   

Сьогодні через пориву вітру на дорогах утворюються перемети, опади відсутні, тож дорожники працюють в звичному режимі.

Прес-служба САД у Кіровоградській області