УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області

» Прес-центр » новини » Податкова амністія в Україні: Рада прийняла закон.
Що він передбачає

Податкова амністія в Україні: Рада прийняла закон.
Що він передбачає

Добровільне декларування пройде

з 1 вересня поточного року до 1 вересня наступного

Верховна Рада України 15 червня проголосувала за президентський закон № 5153, згідно з яким вводиться одноразове декларування активів фізичних осіб, що має стимулювати детінізацію доходів.

Документ підтримали 243 народних депутати.

Так, закон передбачає добровільне декларування фізособою активів, які розташовані в Україні або за її межами, якщо вони були придбані на доходи, з яких не були сплачені / або сплачені не в повному обсязі податки відповідно до вимог законодавства. А також активи, які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства до 1 січня 2021 р.

Спеціальне добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 р. до 1 вересня 2022 р. і передбачає сплату збору в розмірах, згідно законодавства. При цьому надання такої декларації не є спеціальним офіційним визнанням або підтвердженням державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на такі активи.

Відповідно до закону, збір з добровільного декларування - це одноразовий обов'язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору, визначених законодавством. Скористатися таким декларуванням можуть:

  • фізособи-резиденти, у тому числі самозайняті особи;
  • фізособи, які не є резидентами України, але які були резидентами на
  • момент отримання об'єктів декларування або на момент нарахування доходів, за рахунок яких були отримані такі активи;
  • фізособи, які не є резидентами України, які були або є платниками податків в Україні.

При цьому закон визначив груп осіб, які не можуть скористатися правом добровільного декларування:

  • особи, які в будь-який період, починаючи з 1 січня 2010 р., потрапляють під дію антикорупційного законодавства, або перебувають під санкціями України;
  • власники активів, які знаходяться на рахунках або на території країни, визнаної державою-агресором;
  • особи, які отримують доходи з країни-агресора.

Зазначимо, що добровільна декларація подається виключно в електронній формі. Всі декларовані кошти, які розміщені на рахунках в банках, повинні там зберігатися до закінчення процесу по встановленню джерел походження цих активів. При цьому також конкретизовано склад і обсяг активів, які не були подані для добровільної декларації. Сплата збору з добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів, починаючи з дня подання декларації.

Крім того, Кабінет міністрів у 2022 р.має проінформувати Верховну Раду про стан виконання цього закону.