УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області

» Прес-центр » новини » Начальник Служби автодоріг області зобов’язав підрядників здати об’єкти ремонту в експлуатацію до середини жовтня

Начальник Служби автодоріг області зобов’язав підрядників здати об’єкти ремонту в експлуатацію до середини жовтня

Про це він повідомив під час апаратної наради у Кіровоградській ОДА сьогодні, 9 вересня.

Зокрема Вадим Коюденко звітував про динаміку фінансування дорожньої галузі за останні три роки, про темпи ремонтів та про плани на наступний сезон.

За інформацією, протягом останніх трьох років спостерігається позитивна динаміка фінансування на будівництво та ремонт доріг. Завдяки лінійному (маршрутному) принципу ремонту та системному надходженню коштів на Кіровоградщині вдалося повністю відремонтувати дорогу на Дніпро М-04 Знам’янка-Луганськ-Ізварине протяжністю 65,5 кілометрів. Витрати на ремонт склали 582,5 мільйонів гривень. Варто зазначити, що дорогу не просто відремонтували, а довели її несучу спроможність до сучасних навантажень та вимог безпеки руху. Тепер колись майже вщент розбита дорога комфортна та безпечна, з автономним освітленням на перехрестях та пішохідних переходах, з оновленими знаками та яскравою розміткою. На відрізку дороги біля селища Пантаївка збудували майданчик для зважування та для відстою автотранспорту. Також минулого року вдалося виконати поточний середній ремонт майже 9 кілометрів у напрямку Полтави (дорога М-22 Полтава-Олександрія) та розпочати ремонт багатостраждальної «Миколаївської» траси.

Щодо цьогорічних здобутків, то тут теж є вже про що говорити.

-     Ми вже виконали більше 75% запланованих робіт на дорозі Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв і цього року в межах області повністю закінчимо ремонт на своїй ділянці, - зазначив начальник САД Вадим Коюденко. – Я зобов’язав усіх підрядників, які там працюють, та працюють на інших об’єктах, до 15 жовтня ввести їх в експлуатацію – з розміткою, оновленими знаками,укріпленими узбіччями. Тож ми закінчуємо ремонти і входимо в осінньо-зимовий сезон.

Мовою цифр – фінансування ремонту доріг державного значення з державного бюджету цього року склало 917,1 млн грн.. З них 73 мільйони – додаткові надходження на ремонт дороги М-22.

Для порівняння, у 2015 році фінансування дорожньої галузі Кіровоградської області склало 93, 7 млн грн., у 2016-му – 310 мільйонів,2017-го надійшло 628,2 млн грн., а у 2017 році – 767,7 мільйони гривень. Зростання уваги з боку Уряду та його підтримка реформи дорожньої галузі та відновлення мережі доріг очевидні.

Загалом у цьогорічному будівельному сезоні на Кіровоградщині ремонт та реконструкція проводиться на 8 об’єктах. Варто зазначити, що ремонт дороги на Миколаїв проходить а рамках окремої бюджетної програми, вартістю в 500 мільйонів гривень для Кіровоградської області.

Тут працює три підрядні організації, які вже виконали укріплення нижніх та влаштування вирівнюючи шарів, залишаються незначні обсяги влаштування верхнього шару ЩМА, нанесення розмітки, укріплення узбіч, становлення знаків та бар’єрного огородження.

Окремо Вадим Коюденко зупинився на ремонті дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка, що веде на Умань.

-     Зараз ми ремонтуємо 5-кілометровий відрізок поблизу села П’ятихатки. Основні дорожні роботи завершено: в повному обсязі виконали роботи з укріплення основи, влаштування нижнього та верхнього шарів покриття. Тривають роботи з укріплення узбіччя, нанесення розмітки та встановлення дорожніх знаків. Орієнтовний термін здачі об’єкту в експлуатацію – третя декада вересня, - зазначив начальник служби.

Що планів на наступний будівельний сезон, то Вадим Коюденко акцентував на тому, що будуть продовжені ремонти на всіх розпочатих напрямках – на Полтаву та на Умань, а також на розгляд Уряду та Укравтодору будуть подані ряд проектів щодо ремонту державних доріг територіального значення.

Прес-служба САД у Кіровоградській області