УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області

» Прес-центр » новини » На Кіровоградщині запланували облаштувати майже два десятки об’єктів заспокоєння руху до 2020 року

На Кіровоградщині запланували облаштувати майже два десятки об’єктів заспокоєння руху до 2020 року

Підвищення рівня безпеки дорожнього руху автотранспорту – пріоритет в роботі дорожників. Тож вже з цього року і до 2020 в плани ремонтів об’єктів дорожнього господарства Кіровоградської області ввійде 18 об’єктів заспокоєння руху.

Це не лише пішоходні переходи підвищеної видимості, а й так звані острівці безпеки, система штучного обмеження швидкості, що буде змушувати водіїв пригальмовувати на в'їзді в населені пункти і зберігати швидкість не більше 60 км/год. На кожному з таких об’єктів встановлюється сучасне освітлення, що живиться від сонячної енергії, а також вказівники зі світлодіодними елементами, що дозволяє їм бути помітними на досить далеку відстань – до кількох сотень метрів, навіть в туман. Самі ж пішоходні переходи наносяться червоно-білою фарбою, яку добре видно не лише вдень, а й вночі і в туман.  

  • Статистика, на жаль, говорить про те, що учасники руху не завжди дотримуються встановлених правил, маневрують, перевищують швидкість і як результат створюють небезпечні ситуації на дорогах, скоюють аварії в яких страждають або гинуть люди, - говорить начальник Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області Вадим Коюденко. – Минулого року ми облаштували на дорозі Знам’янка-Луганськ-Ізварине на 39-му кілометрі такий червоно-білий пішоходний перехід підвищеної видимості з автономним освітленням, світлодіодними знаками. Встановили потужне освітлення на шляхопроводі в Олександрії. Тепер згідно політики Укравтодору починаючи з цього року на всіх об’єктах капітального та поточного середнього ремонту будемо будувати такі «заспокоювачі» руху. Крім того, ми плануємо, переобладнати чотири звичайних перехрестя в перехрестя з кільцевим рухом, що є найбільш безпечним, як показує світова практика.  

Першочергово, як тільки розпочнеться будівельний сезон, підрядники продовжать ремонтувати державну дорогу М-04 Знам’янка-Луганськ-Ізварине, а також значний обсяг робіт заплановано виконати на дорозі Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв, де з’явиться п’ять пішоходних переходів підвищеної видимості.  

За попередніми підрахунками, заходи заспокоєння руху коштуватимуть близько 5 мільйонів гривень. Фінансування передбачено за рахунок 5%  коштів Дорожнього фонду, що передбачені на заходи по сприянню збільшенню безпеки руху.

 

Прес-служба САД у Кіровоградській області