УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області

» Прес-центр » новини » На Кіровоградщині розкопали курган епохи бронзи під час реконструкції дороги на Миколаїв

На Кіровоградщині розкопали курган епохи бронзи під час реконструкції дороги на Миколаїв

Одразу на кількох ділянках дороги Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв  в межах Кіровоградської області ведуться ремонтні роботи. В рамках реконструкції дорожнього полотна на відрізку поблизу села Златопіль, був виявлений давній недосліджений курган бронзової епохи. Аби не знищити історико-культурну пам’ятку, Служба автодоріг заклала в проект реконструкції кошти на проведення розкопок.

Розкрили курган місцеві археологи, які запевняють – знахідка дуже цінна, адже це ніщо інше, як поховання сучасників біблійного Мойсея. Знайдені під товщами ґрунту гранітні скульптури - баби перед погребальною камерою, є найдавнішим на території України прикладом монументальної скульптури, це чи не одні з перших антропоморфних зображень, - запевняє керівник експедиції Микола Тупчієнко. Далі, за кам’яними брилами знайшли людські скелети, глечик, а також інші предмети побуту, які будуть вивчені згодом.

Дослідники кажуть, людські рештки належать представникам  ямної культури, котрі  були скотарями,  і в свій час витіснили з цих степів кімерійців та скіфів.

Старовинне поховання ще досліджують, допомагають учасникам експедиції і дорожники – залучають то техніку, то «вільні руки».