Служба автомобільних доріг
у Кіровоградській області

» Прес-центр » новини » На дорозі Полтава-Олександрія підрядники готуються до активної фази ремонту

На дорозі Полтава-Олександрія підрядники готуються до активної фази ремонту

Минулого тижня ремонтні роботи розпочалися на відрізку дороги державного значення М-22 Полтава-Олександрія. Цього року поточний середній ремонт проведуть на відрізку км 155-163 на території Знам’янського району. Загальна протяжність відрізку – 8,71 кілометра.

Підрядна організація, ТОВ «Ростдорстрой», вже завезла піщано-щебеневу суміш на об’єкт та активно працює на влаштуванні дренажів. На разі це земляні роботи. Крім того, ведеться аварійна ліквідація деформацій покриття, що передбачено проектом ремонту дороги. Далі буде холодне фрезерування.

На замовлення Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області проект розробили спеціалісти ДП «Укрдіпродор». Він передбачає окрім влаштування ямкового ремонту та дренажних воронок влаштування вирівнюю чого шару з гарячого крупнозернистого асфальтобетону, підґрунтовку бітумною емульсією, влаштування верхнього шару ЩМА-20 (щебенево-мастикового асфальтобетону). Також буде проведено укріплення узбіч піщано-щебеневою сумішшю шириною 1,5 метри та товщиною 15 см.

На вказаній ділянці облаштують карман заїзду та плавні з’їзди на початку і вкінці відремонтованої ділянки, встановлять дорожні знаки та нанесуть дорожню розмітку сучасною яскравою фарбою.

Спеціалісти-дорожники запевняють, влаштування верхнього шару зі ЩМА-20 підвищує рівень безпеки руху – зчеплення колеса автомобіля та дороги покращується до 45% навіть коли покриття мокре. До того ж, конструкція дорожнього одягу зменшує утворення шуму і пилу від зношення покриття.

Орієнтовна кошторисна вартість поточного середнього ремонту на даній ділянці дороги складає майже 76,3 мільйони гривень. Фінансування робіт передбачено з державного бюджету.

 

Прес-служба САД у Кіровоградській області