УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області

» Прес-центр » новини » Кіровоградщина: готовимося до льодоходу та весняної повені

Кіровоградщина: готовимося до льодоходу та весняної повені

Потепління може прийти неочікувано, тож є загроза підтоплення доріг та штучних споруд.

Сьогодні, 16 лютого, у Службі автомобільних доріг у Кіровоградській області пройшла установча нарада за участі представників обласного управління ДСНС та Регіонального офісу водних ресурсів.

Інспектори Служби вже обстежили стратегічні мости, тепер робота направлена на якісну комунікацію з рятувальниками та водним господарством.

Заступник начальника регіонального офісу водних ресурсів Олександр Бойко зазначив, що остання повінь на Кіровоградщині була у 2010 році, але цьогорічні аномальні погодні явища – різкі коливання температури та короткочасні, але рясні пади можуть призвести до підвищення рівня води у водоймах і, як наслідок, підтоплення дорожньої інфраструктури.

  • Ми співпрацюємо з Гідрометцентром і моніторимо рівень води у водоймах. Під особливою увагою місто Кропивницький, адже саме тут завжди найбільший ризик повені. Втім, поки що, по області не спостерігається загрози підтоплень, - зазначив Олександр Бойко. – Приймати екстрені рішення будемо вже на початку та в середині березня, коли прогнозується різке потепління і піки повені.

 Вже багато років існує відпрацьований алгоритм дій на випадок льодоходу та весняної повені, але прийнято рішення дещо його вдосконалити.

  • Наша служба провела необхідні піротехнічні підрахунки, техніка готова, піротехніки теж. З персоналом проводяться інструктажі, аби якісно зреагувати на будь-яку ситуацію, - додав Олексій Заєць, заступник начальника відділу реагування з НС У ДСНС області.

У підсумку було прийнято рішення терміново відпрацювати схеми маршрутів об’їзду на випадок підтоплення автомобільних доріг державного значення  та мостів на них спільно з підрозділами Кіровоградської облдержадміністрації та патрульної поліції.