УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області

» Прес-центр » новини » Холодний ресайклінг – світовий досвід, який застосовують і на Кіровоградщині

Холодний ресайклінг – світовий досвід, який застосовують і на Кіровоградщині

Холодний ресайклінг, або як його ще називають, холодна регенерація – один з найуспішніших методів укріплення конструктивних шарів дорожнього полотна. Його технологія досить проста, але суттєво зміцнює дорогу та продовжує термін її експлуатації. Так, для відновлення та посилення основи дороги використовуються старі матеріали дорожнього одягу.

Розробили її у другій половині минулого століття фахівці США та Європи і розпочали її успішне застосування, але до України вона дійшла порівняно недавно – на початку «нульових».

То ж як відбувається цей холодний ресайклінг? Все просто – спочатку фрезерується старе дорожнє покриття на розрахункову глибину, отримується органо-мінеральна суміш (зфрезерований асфальтобетон верхнього шару та щебеневі матеріали основи), додаються в’яжучі матеріали – бітумна емульсія та цемент – і вся ця суміш розподіляється рівномірним шаром, а потім ущільнюється котками. Як результат таких маніпуляцій – міцний конструктивний шар дорожнього одягу з покращеними фізико-механічними характеристиками.    

Проводити холодний ресайклінг можна двома способами, застосовуючи спецмашини. Перший - ресайклер у внутрішній камері змішує компоненти та отриману суміш відразу вкладає на дорогу. Другий - з використанням мобільної змішувальної установки, одержану сіміш з якої вкладають за допомогою асфальтоукладача.

В обох випадках суміш після укладання ущільнюють потужними котками.

Основна перевага холодної регенерації – це її порівняна дешевизна (через використання старих матеріалів), міцність та швидкість виконання. Після такого методу укріплення дорога менш вразлива до навантажень та в рази знижується ризик появи колійності.

У Кіровоградській області на замовлення Служби автомобільних доріг триває поточний середній ремонт дороги Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя, де підрядники також застосовують технологію холодного ресайклінгу. Вже не перший рік при проведенні ремонтів доріг застосовується саме холодна регенерація і вона абсолютно виправдовує себе.

Якість застосовуваних матеріалів та дотримання технології влаштування суміші контролює лабораторія служби та ДП «Дорожній контроль якості», і оплата за роботу проводиться лише після отримання відповідного сертифікату якості.

Прес-служба САД у Кіровоградській області