УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області

» Прес-центр » новини » Дорожники Кіровоградщини прозвітували про будівельний рік

Дорожники Кіровоградщини прозвітували про будівельний рік

За останні роки фінансування дорожньої галузі як в Україні в цілому, так і на Кіровоградщині зокрема, суттєво збільшилося. Тільки в поточному році з державного бюджету на ремонт доріг області першочергово виділили 528,7 мільйонів гривень і 200 мільйонів додатково.

Так кошти державного бюджету спрямували на поточний середній ремонт – 376,2 млн.грн., експлуатаційне утримання та поточний дрібний ремонт – 120,9 млн.грн., будівництво, реконструкція (проектні роботи майбутніх років) – 3,2 млн.грн., - капітальний ремонт (проектні роботи майбутніх років)  - 4,5 млн.грн.

Від коштів митного експерименту на забезпечення розвитку автомобільних доріг у Кіровоградській області надійшло 5,8 мільйонів гривень, які спрямували будівництво Обходу Знам’янки та на реконструкцію ділянки дороги Новомиргород-Велика Виска, а також поточного середнього ремонту а/д Т-12-20 від дороги Знам’янка-Подорожнє-вихід на а/д М-04.

Враховуючи високі темпи проведення ремонтів, Служба автомобільних доріг виконала річний план достроково і отримала додаткові кошти на продовження робіт. Це дало змогу повністю завершити ремонт дороги М-04 Знам’янка-Луганськ-Ізварине в межах області та додатково відремонтувати 5 км дороги Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв.

Переходячи від фінансування, безпосередньо до доріг, зазначимо, що протягом будівельного сезону-2018 поточний середній ремонт провели на 56,7 кілометрах доріг державного значення. З них 8,7 км на дорозі М-22 Полтава-Олександрія, 21,6  на а/д М-04 Знам1янка-Луганськ-Ізварине та 20 км на дорозі Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв.

Значний обсяг робіт виконали в рамках збереження дорожнього полотна шляхом проведення поверхневої обробки – 14,5 км. Ремонтували найбільш уражені ділянки на дорогах Стрий-Знам’янка, Київ-Знам’янка, Полтава0Олександрія, Глинськ-Олександрія-Петрове та Кропивницький-Запоріжжя. Вартість такого ремонту склала 20,9 млн грн.. У рамках забезпечення безпеки дорожнього руху нанесли 780 км розмітки, становили та замінили 1400 знаків.
На баланс Служби автодоріг Кіровоградської області додалося 42 км дороги М-05 Київ-Одеса, яка раніше була підпорядкована Чаркаській службі. Обслуговує дану ділянку ТОВ ШРБУ-48, які встигли виконати аварійний ремонт, нанести розмітку та справитися з першим снігом. У підрядника сучасна потужна техніка, тож можна сподіватися що зимовий сезон пройде без збоїв та форс-мажорів.

На наступний сезон у Служби не менш амбітні плани. Загалом на розгляд Укравтодору подано проекти ремонтів доріг на загальну вартість близько 3 мільярдів гривень. У перелік увійшли Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв (завершення ремонту від Кропивницького до Бобринця), М-22 Полтава-Олександрія (продовження ремонту в напрямку Полтави), М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка та Н-23 Кропивницький-Кривий Ріг -Запоріжжя.  

Прес-служба САД у Кіровоградській області