УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області

» Прес-центр » новини » ДО УВАГИ ПЕРЕВІЗНИКІВ! ПОГОДЖЕННЯ ПРОЇЗДУ ВЕЛИКОВАГОВИХ ТА ВЕЛИКОГАБАРИТНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ АВТОМОБІЛЬНИМИ ДОРОГАМИ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ

ДО УВАГИ ПЕРЕВІЗНИКІВ! ПОГОДЖЕННЯ ПРОЇЗДУ ВЕЛИКОВАГОВИХ ТА ВЕЛИКОГАБАРИТНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ АВТОМОБІЛЬНИМИ ДОРОГАМИ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ

На сьогоднішній день погодження проїзду великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування відбувається відповідно до Закону України «Про дорожній рух», Закону України «Про автомобільні дороги», постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007р. № 879 та постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2001р. № 30.

 Згідно вищезазначених законів та постанов вантажні транспортні засоби вважаються великоваговими та великогабаритними, якщо їх параметри перевищують наступні показники: коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги — 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах — 4,35 м), за довжиною — 22 м (для маршрутних транспортних засобів — 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів — понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах — до 46 т), навантаження на одиночну вісь — 11 т (для автобусів, тролейбусів — 11,5 т), здвоєні осі — 16 т, строєні — 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь — 11 т, здвоєні осі — 18 т, строєні — 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м, окрім того осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.

Разом з тим, рух транспортних засобів та їх составів з вищезазначеними навантаженнями у разі перевезення подільних вантажів (сипучих - пісок, зерно або наливних - безин, бетон) автомобільними дорогами загального користування забороняється.

В разі якщо вантажний транспортний засіб визнано великоваговим або великогабаритним, перевізнику потрібно оформити відповідний дозвіл на проїзд за наступним алгоритмом.

Перевізник, який має намір використовувати великоваговий та/або великогабаритний транспортний засіб, зобов'язаний не пізніше ніж за три доби звернутися до Укравтодору або уповноважених підприємств – Служби  (в разі якщо маршрут пролягає в межах області) із заявою про видачу погодження маршруту. Дозвіл на рух великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу після отримання погодження маршруту від Укравтодору чи Служби видається уповноваженим підрозділом Національної поліції через центри надання адміністративних послуг.

У заяві про видачу погодження маршруту повинні міститися відомості про характер і категорію вантажу, загальну масу навантаження на вісь (осі), габарити, технічну характеристику великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, строк перевезення і маршрут. 

З метою забезпечення безпеки руху і збереження автомобільної дороги під час розроблення маршруту великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу беруться до уваги стан дорожнього покриття, сезонні природно-кліматичні фактори, несуча спроможність і габарити штучних споруд.

Після отримання відповідних заявок від перевізника, представник Служби, відповідно до діючих ставок плати за проїзд, протяжності маршруту та кількості рейсів необхідних перевізнику здійснює та видає розрахунок з визначеною сумою плати за проїзд який перевізник повинен сплатити. Сплативши по наданому розрахунку, перевізник повинен надати оригінали платіжних документів, які підтверджують надходження коштів до державного бюджету, після чого отримує відповідне погодження із зазначеними строками проїзду для його подачі до уповноважених підрозділів Національної поліції з метою отримання дозволу на проїзд.

Крім того, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 року № 759-р «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення» автомобільні дороги загального користування місцевого значення Кіровоградської області з 01.01.2018 року передані на баланс ДП «Агентство місцевих автомобільних доріг» у Кіровоградській області, тому для отримання погодження на проїзд великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування місцевого значення, слід звертатись до вищевказаної структури.