Служба автомобільних доріг
у Кіровоградській області

» Прес-центр » новини » Автономне освітлення встановили вже на трьох майданчиках для зважування

Автономне освітлення встановили вже на трьох майданчиках для зважування

Кіровоградщина стає безпечнішою – на замовлення Служби автомобільних доріг триває встановлення системи автономного освітлення доріг.

Так на майданчиках для зважування транспорту, аби забезпечити можливість цілодобової роботи пересувного габаритно-вагового комплексу, вже встановили ліхтарі,  що живляться від сонячної енергії : по п’ять на дорозі Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв біля села Степове, на М-04 Знам’янка-Луганськ-Ізварине біля села Пантаївка та в Олександрівському районі на кордоні з Черкащиною на дорозі Н-01.

Крім того, освітлення встановлять на всіх пішохідних зонах по дорозі М-04.

Зазначимо, вмикатися та вимикатися світло буде автоматично, залежно від часу настання сутінок. Сам же ліхтар складається зі світлодіодної лампи, акумулятора та панелі, що накопичує сонячну енергію. Всі комплектуючі виготовлені в Україні і підтвердженні вітчизняним сертифікатом якості.

Це вже не перший досвід встановлення автономного освітлення на дорогах загального користування в області. У 2017 році такі ліхтарі були встановлені на відремонтованому шляхопроводі в Олександрії та на кількох пішохідних переходах.

Загалом цього року такими автономними ліхтарями планується освітити більше 25-ти пішохідних переходів та обладнати їх мограючими світлодіодними знаками "Пішохідний перехід".

Нагадаємо, освітлення доріг загального користування проходить в рамках заходів з підвищення рівня безпеки руху за рахунок коштів державного бюджету.