Служба автомобільних доріг
у Кіровоградській області

» Прес-центр » новини » На Кіровоградщині з робочим візитом побував очільник Державної служби України з питань безпеки на транспорті

На Кіровоградщині з робочим візитом побував очільник Державної служби України з питань безпеки на транспорті

Уряд взяв курс на відновлення дорожньої галузі України. Укравтодор забезпечує ремонти покриття, а Укртрансінспекція – його збереження.

Сьогодні, 6 жовтня, очільник Державної служби України з питань безпеки на транспорті Михайло Ноняк з робочим візитом прибув на Кіровоградщину. На самому кордоні з Черкаською областю він зустрівся з керівником регіонального підрозділу Олександром Кукуленком та начальником Служби автомобільних доріг Вадимом Коюденко.

Місце зустрічі вибрали невипадково, адже саме там, на нещодавно збудованому дорожниками майданчику, на разі працює пересувний пункт габаритно-вагового контролю .

Михайло Ноняк зазначив, що ця робоча поїздка по Україні зумовлена бажанням особисто переконатися у відповідності звітів його підлеглих керівників у регіонах, до реального стану справ, а також почути і побачити як громадськість ставиться до управління.

  • Звичайно, хочеться, щоб наші регіональні управління тісно співпрацювали з владою на місцях. Я завжди говорю, що якщо ми хочемо мати якісні дороги, то їх треба берегти і пильнувати за навантаженням. Нам треба якісний габаритно-ваговий контроль, - зазначає голова Укртрансінспекції Михайло Ноняк. – Зрозуміло, що для цього нам необхідно мати більше таких от спеціальних майданчиків та пересувних комплексів. Можу запевнити, що до кінця року Кіровоградщина отримає ще три пересувні вагові комплекси, які ми придбали за європейські кошти. Пізніше буду мати розмову з представниками обласної влади щодо їх готовності посприяти у придбанні ще кількох таких комплексів.

За словами посадовця, загалом на всю Україну Служба закупила 78 комплексів, які будуть розподілені між областями відповідно до потреб. Першочергово забезпечать припортові території та області з потужними залізничними розв’язками. Коштувала така покупка більше 117 мільйонів гривень. Як пояснив Михайло Васильович, це будуть сучасні «офіси на колесах».

Кожен комплекс – це укомплектований автомобіль переносними вагами, робочими місцями, сучасною оргтехнікою, повною базою даних, фото та відеофіксацією, що виключить корупційну складову в роботі бригади.

  • На разі в Кіровоградській області функціонують сім майданчиків для розміщення пунктів контролю, з яких три ми збудували протягом цього року, - додав начальник служба автодоріг Вадим Коюденко. – Загалом на область необхідно 15 вагових майданчиків, тож у плани всіх подальших поточних ремонтів ми включили будівництво ще 8-ми майданчиків, а також місць для відстою транспорту. Зазначу, що в наших інтересах забезпечити якісне розміщення ПП ГВК, аби люди працювали і не допускали перевантажень, які зруйнують відремонтовані нами дороги.

На кінець зустрічі Михайло Ноняк додав, що керована ним Служба у майбутньому бачить як важіль впливу на перевізників – дистанційний контроль навантажень, до якого вже давно звикла Європа. Він передбачає монтаж спеціальних датчиків безпосередньо у дорожнє покриття, які у разі перевантаження спрацюють і відправлять данні в лабораторію габаритно-вагового контролю з фотофіксацією даних порушника, що забезпечить предселекцію. Тобто інспектору не потрібно зупиняти десятки автомобілів аби виявити один з перевантаженням. Він вже чітко розумітиме, хто на дорозі ігнорує норми і правила перевезень.

Зміни розпочнуться вже в новому році. Орієнтовно облаштують 15 таких дистанційних пунктів контролю. Чи пощастить у цьому плані Кіровоградщині, як транзитній області, – поки не відомо.

 

 

 

 

 

Прес-служба САД у Кіровоградській області