Служба автомобільних доріг
у Кіровоградській області

» Прес-центр » новини » На ділянці км 40-45 дороги Знам’янка-Луганськ-Ізварино ремонт ведеться під пильним контролем

На ділянці км 40-45 дороги Знам’янка-Луганськ-Ізварино ремонт ведеться під пильним контролем

Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області, згідно результатів торгів, замовила проведення поточного середнього ремонту ділянки км 40+612 – 45+000 дороги державного значення М-04 Знам’янка-Луганськ-Ізварине ТОВ «Ростдорстрой».

Більше місяця дорожники працюють на об’єкті і весь цей час їх роботу контролюють представники Служби автодоріг – з лабораторії, відділу ВЯТК і особисто начальник служби Вадим Коюденко та його радник Володимир Микитюк.

  • Об’єкт важливий і ми не маємо права на помилку. Дорога дуже зношена, тож треба прикласти чимало зусиль і вкласти немало коштів, аби відновити її, - пояснює Вадим Валентинович.

Підрядники вже провели регенерацію конструктивних шарів дорожнього одягу методом холодного ресайклінгу товщиною 18см. Такий метод не тільки робить їх міцнішими, а й дещо здешевлює вартість, оскільки всі фази проводяться одразу на місці однією спецмашиною. На разі триває влаштування нижнього шару крупнозернистого асфальтобетону (10 см). Він міцний, надійний і буде запобігати утворенню пучин, яких тут до початку ремонту було чимало. З цією ж метою облаштовуються і дренажні прорізі, щоб зайва вологість ґрунту не накопичувалася  і вільно відходила від дороги. Станом на сьогодні, 30 серпня, вже уклали близько 900 метрів.

Покриватимуть дорогу 5-ти сантиметровим шаром ЩМА-20 (щебенево-мастиковий асфальтобетон), що покращить щеплення з гумою коліс автомобілів. Навіть у сильний дощ їхати по дорогах з таким покриттям значно безпечніше.

Загальна протяжність ділянки сягає 4 360 метрів, а вартість склала 44,6 мільйони гривень.

Варто зазначити, що під час сьогоднішньої перевірки співробітники Служби автодоріг виявили дефекти, які підрядник виправить за власний рахунок.

  • На ділянці протяжністю близько 80 метрів уклали шар гарячого крупнозернистого асфальтобетону з перевищеним вмістом бітуму, а це не дасть надійної міцності і призведе до швидкої руйнації дороги – колійності та пучин. Орієнтовна сума збитків – близько 160 тисяч гривень, пояснює Вадим Коюденко. – Недолік ми помітили одразу, зафіксували його та вказали на нього виконавцям. У найближчі дні цей відрізок перероблять.

Нагадаємо, ремонт даного відрізку шляху проводиться виключно за рахунок так званого митного експерименту.

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба САД у Кіровоградській області