Служба автомобільних доріг
у Кіровоградській області

» Прес-центр » новини » Чим відзначають професійне свято дорожники Кіровоградщини

Чим відзначають професійне свято дорожники Кіровоградщини

Нові підходи до фінансування, нові технології, сучасні матеріали та техніка – саме так тепер відновлюють мережу доріг в Україні. У кожній області тривають ремонтні та будівельні роботи – працюють практично без вихідних, аби до зими встигнути завершити заплановане.

  • Цього року у нас і справді святковий настрій – ми виконали колосальний об’єм робіт, порівняно з минулими роками, - розповідає начальник Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області Вадим Коюденко. – Одночасно на кількох дорогах державного значення триває поточний середній ремонт та на одній територіальній дорозі – реконструкція. Також ми завершуємо ремонтувати шляхопровід в Олександрії по дорозі Знам’янка-Луганськ-Ізварине, який раніше перебував у передаварійному стані. До того ж, ми починаємо застосовувати сучасні методи для підвищення рівня безпеки руху. В наступному році плануємо продовжити цю тенденцію.

Молодий, наполегливий та впевнений у собі керівник вже активно будує амбітні плани щодо розвитку доріг Кіровоградщини на наступні роки. У тому, що вибрана ним стратегія управління Службою автодоріг впевнений, оскільки за плечима має суттєвий дорожній досвід.

  • Життя та здоров’я людини – то найвища цінність і наше завдання номер один – максимально знизити аварійність на дорогах, щоб зменшити кількість ДТП та кількість травмованих у них, - додає Вадим Коюденко. – А безпека руху – це, в першу чергу, якісні дороги, і освітлення, і зручні транспортні розв’язки, і штучні споруди. Зараз не тільки ми, дорожники, бачимо, що фінансувати треба не по залишковому принципу, а ґрунтовно і стабільно, щоб витримувалися міжремонтні терміни, щоб застосовувалися сучасні методи в роботі, а й Уряд. Ми відчули справжню підтримку, яка виливається у галузеву реформу, у появу дорожнього фонду, у залучення міжнародних інвестицій, і, врешті, прозорості нашої діяльності, у нашій відкритості.

Якщо говорити більш конкретно про роботу, то це десятки кілометрів відремонтованих доріг, з яких 34 км вже успішно здані в експлуатацію і ремонти й досі продовжуються. Це ділянки доріг М-04 Знам’янка-Луганськ-Ізварине км 51-56, км 56-61; М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка км 578-589. Ремонтують і територіальні дороги – Т-12-18 Новгородка-ст.Шарівка-Нова Прага км 23-36 та Т-24-01 Городище-Шпола-Новоукраїнка-Бобринець-Устинівка км 100-127.

До того ж, після кількарічної перерви відновилося будівництво об’їзної дороги міста Знам’янка. Зараз там працюють одразу два підрядники – ПрАТ «Коммунтранс» та ТОВ «Ростдорстрой». До кінця року вони завершать майже 6,5 кілометрів дороги, що розвантажить місто Знам’янка, підвищить рівень безпеки руху транспорту та просто поліпшить транспортну розв’язку.

Як зазначив начальник Служби, зараз верхній шар дорожники влаштовують переважно щебенево-мастиковим асфальтобетоном (ЩМА-20). Це не тільки робить покриття більш міцним, а й покращує щеплення між дорогою та гумою коліс. Крім того, більшість підрядників мають у власному господарстві асфальтні заводи з сучасними німецькими установками, що виготовляють у рази кращий продукт ніж вітчизняні аналоги.

Якщо прогнози справдяться і фінансування на розвиток доріг буде стабільно високим, вже через чотири – п’ять років дорожня мережа Кіровоградщини вийде з кризи. Головне, впевнений Вадим Коюденко, не збавляти темпи і раціонально використовувати ресурси.

  • У переддень свята хотів би подякувати усім своїм колегам, всій когорті дорожників за те, що і в сніг, і в дощ, і в шалену спеку вони на робочому місці і виконують покладені на них завдання. Окреме спасибі тим користувачам доріг, хто поважає нашу працю, любить дорогу, не псує знаки, штучні споруди, не смітить на узбіччях і, що головне, дотримується габаритно-вагових норм. Нехай у ваших родинах панують мир та злагода, а у серцях горить іскорка, що вестиме тільки вперед і тільки потрібними шляхами. Зі святом, дорожники та автомобілісти, - додав начальник Служби Вадим Коюденко.

 

Прес-служба САД у Кіровоградські області